• No categories
banner ad
banner ad

Modele ziemi

Precyzyjne pomiary i obserwacje wykazały, że ZIEMIA nie jest Dokładnie kulą. Ruch Dookoła własnej OSI powoduje powstanie sily odśrodkowej, która przyczyniła się niewielkiego spłaszczenia ziemi. Taka spłaszczona Kula nazywa się elipsoidą. Obserwacja z powierzchni textes Umożliwia obejrzenie tylko obiektów leżących blisko, których nic nie zasłania. Dopiero wspięcie się wyżej Pozwala peux miejsca położone znacznie dalej. Par ZIEMIA była płaska, à bez względu na położenie obserwatora powinniśmy widzieć te même obiekty. wskazywać obserwacje, które umożliwiają określenie kształtu ziemi; Par założyć, że przeciętny szóstoklasista Musi codziennie przejść z Domu do szkoły je ze szkoły do Domu około 1 kilométra, to odległość równą obwodowi ziemi przeszedłby po niemal 60 latach codziennego (także w soboty i niedziele) chodzenia do szkoły! Modèle Kuli ziemskiej umieszczony jest na OSI imitujcej o ziemi. O ta poczona jest na zewntrz pakiem obrazujcym poudnik, CAO umocowana jestna podstawie. Ogromne Rozmiary Herb ziemi nie pozwalają jej oglądać w całości. Stworzono Więc modèle przedstawiający bardzo silnie pomniejszoną ziemię.

Nazywamy aller globusem. Jest sur niezble nym elementem wyposażenia pracowni przyrodnicjay. Ukazuje sur nie tylko kształt ziemi-Można na NIM pokazać także rozmieszczenie lądów i oceanów. Podwaliny Współczesnej koncepcji płaskiej ziemi stworzył Angielski wynalazca, Samuel Birley Rowbotham, qui twierdził, iż biblię należy rozumieć Dosłownie. Wydał sur broszurę zatytułowaną astronomie zetetic. Później wydał także książkę PT. Earth pas un globe, w której przedstawił wizję ziemi jako dysku z biegunem północnym na środku [2]. Według jego wizji Słońce oraz Księżyc byly “zawieszone” 3000 mil (4800 km) nad ziemią, un Kosmos – 3100 mil (5000 km). Rowbotham Opublikował także broszurę l`incompatibilité de l`astronomie moderne et son opposition aux écritures (ang.

Niespójność Współczesnej astronomii jej sprzeciw wobec Pisma Świętego). Argumentował w niej, że [3]: Przedstawiony na globusie obraz powierzchni ziemi nie Posiada znieksztace-zachowane s proporcje powierzchni, odlegoci iktw. Globus Daje Zatem Jak najbardziej realistyczny pogld na rozmieszczenie LDW (kontynentw) ioceanwna nasjay planecie. Jednak ze wzgldw praktycznych znacznie czciej ziemi présente si na paszczynie, mapy tworzc. Niestety, obraz ziemi na mapach nie jest Ju taki IDEALNY, poniewa nie Mona bez znieksztace rozwin trjwymiarowej powierzchni Kuli na dwuwymiarow paszczyzn.

Category: Uncategorized

Comments are closed.

banner ad